View cart 0

Nie ma zwyczajnych narzędzi – w oparciu o tę zasadę producent narzędzi skrawających z Meksyku, SJ Tools, wygrał konkurs #ANCATooloftheYear2022 dzięki narzędziu skrawającemu, wykonującemu pięć operacji

Read this in your language
 • 简体中文
 • English
 • Français
 • Deutsch
 • Italiano
 • 日本語
 • 한국어
 • Español

OTRZYMUJ WIADOMOŚCI ANCA BEZPOŚREDNIO DO SWOJEJ SKRZYNKI POCZTOWEJ

Bądź na bieżąco z najnowszymi wskazówkami i nowinkami technologicznymi

Subscribe

Polityka prywatności

JG Group z Polski po raz drugi zwyciężyła w kategorii narzędzi wirtualnych swoim pięknym i bardzo pomysłowym modelem frezów „Koliber”, który zdobył większość głosów osób z branży.
 
 
 
 
Październik 2022: Pierwszy w historii meksykański zwycięzca, SJ Tools, zadziwił rynek narzędziem skrawającym łączącym w sobie wiele elementów, z których każdy ma bardzo precyzyjnie wykończoną powierzchnię. Uzyskanie złożoności konstrukcji było możliwe dzięki elastycznemu oprogramowaniu iGrind firmy ANCA, które zapewnia użytkownikom ogromną liczbę zaawansowanych funkcji. Specjalne ostrze wiertła SJ Tools z końcówką do obróbki zgrubnej, znajdującą się tuż pod ostrzem, umożliwia wiercenie z dużą prędkością i odprowadzanie wiórów.

Podczas corocznych, międzynarodowych targów IMTS, które odbyły się w tym miesiącu w Chicago w stanie Illinois, ogłoszono na żywo zwycięzców pierwszego branżowego konkursu ANCA organizowanego już po raz piąty. Organizowanie ‘Oscarów’ przemysłu narzędzi skrawających sprawia, że uczestnicy i zwycięzcy zyskują uznanie w branży oraz otrzymują pieniądze i inne nagrody, a przy tym dociera się do ponad dwóch milionów osób dzięki obszernym relacjom w tradycyjnych mediach i mediach społecznościowych.


Patrick Boland, współzałożyciel firmy ANCA, wypowiedział się w następujący sposób: „Co roku jestem zachwycony umiejętnościami i kreatywnością naszych klientów w stosowaniu technologii ANCA do projektowania i wytwarzania wiodących narzędzi skrawających. Uważam, że bardzo ważne jest dostrzeżenie wyjątkowych rezultatów osiąganych w naszej branży, a organizowany przez ANCA konkurs „Narzędzie Roku” daje możliwość spotkania się i świętowania dynamicznego rozwoju naszej innowacyjnej gałęzi przemysłu”.

JG Group zwyciężyła w kategorii narzędzi wirtualnych doskonałym pokazem kreatywności oraz narzędzia, które zajęło drugie miejsce w głównym konkursie „Narzędzie Roku” organizowanym przez ANCA. Połączenie ciężkiej pracy, kreatywnego myślenia i gruntownej wiedzy z zakresu oprogramowania iGrind i CIM3D umożliwiło jej zaprojektowanie bardzo małego modelu frezu „Koliber”, który oprócz imponującego zastosowania praktycznego ma także walory estetyczne.

Aleksandra Semeniuk, dyrektor ds. projektów, w JG GROUP, zajmuje się produkcją narzędzi skrawających oraz części maszyn i oprzyrządowania dla przemysłu od 2005 roku. „Konkurs ANCA “Narzędzie Roku” inspiruje firmy wytwarzające narzędzia na całym świecie, daje powiew świeżości w naszej codziennej pracy, stymuluje kreatywność oraz pozwala nam na pokonywanie barier”.

„Nie ma zwyczajnych narzędzi” - SJ Tools zdobywa główną nagrodę w organizowanym przez ANCA konkursie „Narzędzie Roku”


Edwin Juarez, dyrektor generalny SJ Tools, powiedział: “Biorąc pod uwagę konkurencję w branży związanej z technologią produkcji narzędzi skrawających, jest to ogromne osiągnięcie zarówno dla mnie, jak i całych zespołów pracujących w SJ Tools (zajmujących się projektowaniem, ostrzeniem, szlifowaniem, skrawaniem, polerowaniem, gładzeniem, kontrolą jakości, sprzedażą i sprawami administracyjnymi)”.

„Nasze narzędzie zostało zaprojektowane pod kątem klienta obrabiającego aluminium. Pięć narzędzi do jego skrawania można zastąpić jednym. Pierwszą operacją wykonywaną przez to narzędzie jest obróbka zgrubna, a drugą łamanie wiórów przez końcówkę, co pozwala uzyskać się większą wydajność i uniknąć powstawania zatorów. Trzecia operacja polega na wykonywaniu ruchu interpolowanego w celu utworzenia pustej przestrzeni. W ramach czwartej i piątej operacji wykonywane są wewnętrzne szczeliny umożliwiające obróbkę zgrubną i wykończenie, jak i dokładne polerowanie oraz gładzenie. Jednocześnie udało się nam skrócić czas trwania cykli oraz zredukować koszty produkcji i inwentaryzacji.”

„Nie ma zwyczajnych narzędzi. Dlatego chcę podkreślić znaczenie pracy zespołu projektowego i wykonawczego, który przeprowadził analizę każdej z operacji technologicznych naszego klienta w celu stworzenia tego narzędzia. Te osiągnięcia są możliwe dzięki doświadczeniu i poświęceniu każdego członka zespołu pracującego w SJ Tools. To rozwiązanie zostało stworzone w oparciu o obserwację, analizę i ustalanie potrzeb naszego klienta.”

 
Edwin Juarez, dyrektor generalny SJ Tools i Russell Riddiford, prezes ANCA Inc.
 

Niezależny sędzia, John Saunders, który jest prezesem Saunders Machine Works (SMW) i założycielem kanału NYC CNC na YouTube, powiedział: “Gratulacje dla zwycięzców! Zastosowanie zarówno oprogramowania, jak i technologii do szlifowania firmy ANCA było naprawdę niezwykłe. Wyróżniającymi się cechami były złożoność budowy, wykonanie detali oraz jakość. Chciałbym podziękować firmie ANCA za zaproszenie mnie jako sędziego do udziału w konkursie “Narzędzie Roku” oraz sposobność dzielenia się pasją i przekazywania producentom wiedzy na temat precyzji i możliwości szlifowania narzędzi CNC” 

ARCH Cutting Tools, pierwszy zwycięzca w kategorii #MadeonANCA

TDM Cutting Tools, drugi zwycięzca w kategorii #MadeonANCA
 
JG Group, trzeci zwycięzca w kategorii #MadeonANCA


Zwycięzca w głównej kategorii: SJ Tool
 • Pierwszy zdobywca drugiego miejsca: ARCH Cutting Tools                             
 • Drugi zdobywca drugiego miejsca: TDM Cutting Tools
 • Trzeci zdobywca drugiego miejsca: JG Group       
Zwycięzca w kategorii narzędzi wirtualnych: JG Group
Konkurs „Narzędzie Roku” organizowany przez ANCA
Producenci narzędzi skrawających biorą udział w dwóch kategoriach w celu oceny funkcjonalności i kreatywności.
 
 • Główną nagrodę przyznaje się za narzędzia #MadeonANCA, a uczestnicy są oceniani pod względem formy i skuteczności ich narzędzia skrawającego.
 • Druga kategoria, „Najbardziej innowacyjny projekt narzędzia”, dotyczy narzędzi wirtualnych. Uczestnicy wykorzystują oprogramowania ANCA do projektowania narzędzi w celu wykazania się kreatywnością i przekroczenia ograniczeń napotykanych podczas projektowania. 

Zwycięzca #MadeonANCA otrzymuje równowartość 10.000 dolarów australijskich w postaci innowacyjnych części, akcesoriów lub pakietów oprogramowania dostosowanych do potrzeb szlifierskich, a zwycięzca w kategorii najbardziej innowacyjnego narzędzia wirtualnego otrzyma pełen pakiet oprogramowania CIM.


SPONSORZY
 1. Oelheld: Pierwszy zdobywca drugiego miejsca w kategorii #MadeonANCA otrzymał od Oelheld Fluid Technology 1.000 litrów oleju (pierwsze darmowe napełnienie szlifierki ANCA)
  GDS: Drugi zdobywca drugiego miejsca w kategorii #MadeonANCA otrzymał od  GDS adapter tulei zaciskowej μGrind ANCA.
 2. TYROLIT: Trzeci zdobywca drugiego miejsca w kategorii #MadeonANCA otrzymał od TYROLIT - Schleifmittelwerke Swarovski K.G zestaw ściernic do szlifierki narzędziowej CNC oraz szkolenia dla dwóch osób.
 3. Piranha: Pierwszy i drugi zdobywca drugiego miejsca w kategorii wirtualnego narzędzia otrzymali zestaw chłodzący Line Kit od Piranha.

Konkurs promuje pasję i rzemiosło wytwarzania narzędzi oraz wspólnotę wysoko wykwalifikowanych zespołów zajmujących się szlifierstwem narzędzi. 
  
Pięć najlepszych narzędzi oceniono według następujących kryteriów:
 • Wykończenie powierzchni karbowanej lub rowkowanej jako średnia wartość chropowatości Ra
 • Narzędzie o wartości najbliższej tolerancji nominalnej, podanej na rysunku, dotyczącej średnicy i profilu (tj. narzędzie jest oceniane pozytywnie, jeśli tolerancja dla średnicy wynosi +/- 0010mm, a zmierzona wartość nie przekracza 0,005 mm)
 • Narzędzie szlifowane do najmniejszej tolerancji według rysunku (tj. narzędzie z najmniejszą tolerancją jest oceniane pozytywnie)
 • Poziom złożoności (tj. ocena liczby stopni i profili)
 

21 listopada 2022